Bulwary.com.pl – Blog

Słodycze reklamowe – ich historia w pigułce

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Sprawdzony sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki i utrwalenie jej pozytywnego wizerunku w oczach klientów to zakup oryginalnych, wysokiej jakości reklamowych słodkości. Na opakowaniu takiego produktu umieścić można zarówno logo marki, jak i jej slogan reklamowy, dane teleadresowe czy ciekawą, przykuwającą wzrok grafikę. Warto, aby opakowanie reklamowych słodkości było utrzymane w kolorystyce kojarzącej się daną marką. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu produktów są cukierki. Dostępne są one w wielu różnych kształtach, smakach czy kolorach. Jaka jest ich historia?Słodycze reklamowe, jakimi są cukierki zostały wynalezione 4000 lat temu. Ich twórcami byli Egipcjanie. Jako że nie znano wówczas jeszcze cukru z buraków czy trzciny cukrowej, do produkcji tych słodkości wykorzystywano figi, daktyle oraz migdały, które maczano w miodzie. W roli dodatku bardzo często występowały tutaj ziarna z drzewa świętojańskiego

Słodycze reklamowe w starożytnym Rzymie produkowane były z orzechów z dodatkiem sezamu oraz miodu. W Grecji oraz Rzymie w miodzie obtaczano zarówno owoce i warzywa, jak i kwiaty oraz łodygi roślin. Jak głosi legenda, pierwsze cukierki powstały za sprawą niewolnika, który chciał w ten sposób oddać część swojemu Panowi. Początkowo cukierki dostępne były wyłącznie dla przedstawicieli najbogatszych warstw społeczeństwa.

W przeszłości dużą popularnością cieszyły się także słodycze reklamowe w formie galaretek wytwarzanych z pigwy, gruszek, jabłek oraz róży. Hitem były także owoce z dodatkiem miodu, cukru oraz syropu klonowego. Przez bardzo długi czas produkty tego typu były mieszane z przyprawami, co miało na celu uleczyć układ pokarmowy, który bardzo często ulegał infekcjom na skutek nieprawidłowo doprawionych dań. W epoce odrodzenia w produkcji słodyczy przodowały Wenecja oraz Genua. Związane było to z faktem, iż miasta ta importowały duże ilości cukru z Azji, a co za tym idzie – pozwolić mogły sobie na tworzenie różnego rodzaju, niekiedy bardzo wymyślnych receptur. W dalszym ciągu takie produkty przeznaczone były wyłącznie dla przedstawicieli najbogatszych warstw społeczeństwa.

 

Tagi: , ,

© 2016 - 2021 Bulwary.com.pl – Blog